Moda 2018

Czego możemy się spodziewać po świecie mody w tym roku? Czy zaskoczy nas czymś wyjątkowo oryginalnym? Właściwie kolekcje wiosenne i letnie można już oglądać, a tym samym rozpoczynać przygotowania do zakupów.

O ile pomysły na nadchodzące miesiące są już całkowicie dostępne, trendy na jesień i zimę to na razie jeszcze domysły. Natomiast ogólnie można stwierdzić, że czeka nas wiele „powrotów”. Przede wszystkim projektanci będą czerpać na pewno ze stylu lat 70-tych. Modne będą długie, zamaszyste spódnice i sukienki uszyte z lekkich materiałów. Do hippisowskiej spódnicy najlepiej będzie założyć bluzkę z rozszerzanymi rękawami lub dopasowaną bluzeczkę odsłaniająca brzuch. Do tego buty na drewnianej podeszwie – chodaki i dużo kolorowej biżuterii. Modne będą też spodnie z rozszerzanymi nogawkami. W ogóle podobno spodnie będą chętnie projektowane i polecane w tym roku.

Wróci jednak również moda na sukienki w stylu lat 60-tych. Taka sukienka powinna być dopasowana w talii, sięgać tuż za kolano i mieć dość szerokie ramiączka. Ważny będzie tu wybór stanika, który nie wystaje poza ramiączka. Natomiast jeśli chodzi o bardziej swobodny styl hippisowski bielizna może wystawać i prześwitywać. Oczywiście bez przesady…

Powróci moda na pewne rodzaje płaszczy – klasyczne trencze oraz czarne płaszcze skórzane. Są to oczywiście dwie zupełnie różne propozycje, dla różnych typów osobowości. Chociaż  właściwie niektórzy bardzo lubią  dokonywać prywatnych metamorfoz w zakresie mody. To zawsze bardzo dobry sposób na dokonanie nieoczekiwanej zmiany. W każdym razie jedno jest pewne – w różnych sezonach będzie można spodziewać się przynajmniej kilku propozycji jeśli chodzi o styl ubierania. Być może niektóre trendy będą silniejsze, ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.