Moda wiosenna

Wiosna już tuż tuż. W związku z tym na wszystkich pokazach mody prezentowane są już wiosenne kolekcje. Co będzie trendy w nadchodzących miesiącach?

Panie, które lubią długie spódnice i sukienki będą na pewno zadowolone z faktu, że taką właśnie długość będzie dyktowała moda wiosną. Zamaszyste i długie spódnice oraz sukienki są jednocześnie kobiece i romantyczne. Taki charakter mają też koronki polecane przez stylistów. Najlepiej jeśli będą użyte jako element spódnicy, spodni czy bluzki.

Niektóre kobiety nie przepadają za długimi sukienkami. Będą mogły skupić się na innym trendzie tegorocznej wiosny – sukienkach w stylu lat 60-tych. Sięgają one zwykle za kolano, są wcięte w pasie, często ozdobione wzorami takimi jak pasy lub kratka. Jeśli już mowa o inspiracji modą sprzed lat powracają również charakterystyczne dla lat 70-tych rozszerzenia nogawek i rękawów.

Zarówno w modzie kobiecej, jak i w modzie męskiej można zauważyć fascynacje skórą. Będzie więc można wybierać spośród spodni, spódnic, płaszczy, kurtek oraz oczywiście butów, toreb i torebek.  Najbardziej popularna będzie czarna skóra. Dobrze widziane będą wszelkiego rodzaju ozdoby, zwłaszcza srebrne – klamry, ćwieki, zamki itp.

W kwestii dodatków będzie można zaszaleć. Przede wszystkim tej wiosny można, a nawet należy nosić sporo biżuterii. Może być kolorowa i masywna. Jeśli chodzi o buty modne będą chodaki, które charakteryzują się podeszwą z drewna. Na co dzień wybrać lepiej raczej dużą torbę skórzaną, na wieczór małą torebkę. Poza tym oczywiście warto znaleźć jakieś oryginalne okulary przeciwsłoneczne, które pasują do owalu twarzy.