postheadericon Płaszcze wiosenne

Coraz wyższa temperatura i słońce – to niewątpliwe znaki, że nadchodzi wiosna. Jednak szczególnie w pierwszych jej dniach trzeba uważać, żeby nie przesadzić z lekkimi ubraniami. Chociaż każdego, a szczególnie panie, kusi na pewno żeby w końcu zaprezentować się w wiosennych sukienkach i spódnicach trzeba brać pod uwagę że temperatura może się jeszcze wahać. Dobrym rozwiązaniem będzie płaszcz! Tylko jaki fason wybrać w tym sezonie? Okazuje się, że każda z pań powinna znaleźć coś dla siebie. Można będzie nosić zarówno długie płaszcze, jak i trencze czy nieco bardziej ekstrawaganckie płaszcze skórzane.

Długie zamaszyste płaszcze są romantyczne, ale dobrze też mogą uzupełniać się ze zwiewnymi sukienkami w stylu hippie. Tego typu krój zapewnia optymalne ogrzewanie ponieważ zasłania też nogi. Dzięki temu można rzeczywiście ubrać pod spód coś lżejszego. Jeśli chodzi o kolorystykę wiosną zawsze lepiej wybierać jaśniejsze kolory.

Klasyczne trencze wracają do łask. Płaszczyk do połowy uda, z dużym kołnierzem, dwoma rzędami guzików i paskiem to dobra propozycja dla eleganckich kobiet. Można też jednak wybrać nieco szalony płaszcz w stylu lat 60-tych, na przykład w wesołą kratę lub w jakimś żywym kolorze. Warto dobrać do niego kolorowe dodatki i już można w pełni witać wiosnę! Właściwie przeciwieństwem tego typu trenczy są, również modne w tym sezonie, płaszcze skórzane. Najbardziej polecany kolor to czerń. Cóż moda niejedno ma oblicze.

Popularne tematy